12 Nisan 2018'de üç Nevşehirli gencin bir araya gelerek, ortak akılla oluşturulan samimi birlikteliğimizi 20 Aylık bir süre sonunda 16 Aralık 2019'da Ankara Valiliği Dernekler Müdürlüğüne müracaatımız sonucunda tüzel kişiliğe ulaşmış olduk.

Genç Nevşehirliler

Değerli hemşehrilerim,
 
  12 Nisan 2018'de üç Nevşehirli gencin bir araya gelerek, ortak akılla oluşturulan samimi birlikteliğimizi 20 Aylık bir süre sonunda 16 Aralık 2019'da Ankara Valiliği Dernekler Müdürlüğüne müracaatımız sonucunda tüzel kişiliğe ulaşmış olduk. Toplamda 9 kişi ile birlikte kurucular kurulu olarak tarihe bir imza attık. Her ilçeden bir temsilciyle çıktığımız bu yolda Nevsehirimizin her köşesinden Genç neferlerle memleketimize faydalı ve hayırlı olmasını umuyorum.
 
  Ülkemizde sivil toplum kuruluşları, dernek ve vakıf oluşumları normal şartlarda emeklilik zamanlarında düşünülen bir örgütlenmedir. Biz Genç Nevşehirliler Platformu olarak, ortalama 25'li yaşlarda sivil toplum kuruluşuna başlamamız hem gençlik adına hemde memleketimiz adına erken başlanılmış takdire şayan bir oluşumdur.
 
    20 aylık süreçte 75'in üzerinde Emekli olmuş veya aktif çalışan Nevşehirli hemşehrilerimize ziyaret ve tanışma programları ile birliğimizin ve beraberliğimizin gereklerini anlatma fırsatı bulduk. Ayrıca bu süreçte sosyal sorumluluk projesi kapsamında memleketimize iki adet köy kütüphanesi yaptık. Kütüphanelerimize isim verirken dahi memlekete ve ülkemize adıyla ve hizmetleriyle harikulade sonuçlara varmış değerli büyüğümüz Prof. Dr. Zeynep KORKMAZ ve Ürgüplü Eşekli Kütüphaneci Mustafa GÜZELGÖZ isimlerini yaşatma idealini gerçekleştirdik.
 
    Ankara'da Nevşehirliler adına samimiyet ve güven ortamı ile başlattığımız bu yolda hemşehrilerimize ve özellikle yüksek öğrenim için gelenlere maddi ve manevi destek olmak amacıyla Nevşehir-Ankara arasında irtibat ve ilişkileri yeniden kurmak, güçlendirmek ve geleceğe taşımak için çalışacağız. 
Sonuç olarak samimiyet ve muhabbetle başladığımız bu yolda bizlere tecrübeleri ve tavsiyeleri ile yeni ufuklar açan değerli hemşehrilerimize sonsuz saygılarımı ve sevgilerimi sunuyorum.

Benimle İletişim Kurmak için