Genç Nevşehirliler Derneğinin 11. Geleneksel Kahvaltı Programı 

Genç Nevşehirliler Derneği, 2022-2023 Eğitim Öğretim yılında, Nevşehirli olan ve Ankara’da üniversite kazanan öğrencilere tanışma fırsatı sağladı. Yenimahalle Belediye Başkanı Sn. Fethi Yaşar’ın ev sahipliğinde yaklaşık 300 üniversite öğrencimize kahvaltı programı düzenlendi.

Genç Nevşehirliler Derneği tarafından geçtiğimiz senelerde devam ettirilen kahvaltı programları bu sene kaldığı yerden devam ediyor. 
Kürsüde söz hakkı alan Üniversiteli öğrenciler dernek hakkında şunları dile getirdiler.
“Değerli Hemşehrilerim hepiniz hoşgeldiniz,
Öncelikle kendimi tanıtayım ben Oya Büşra Çetin Hacettepe Üniversitesinde Dil ve Konuşma Terapisi 3. Sınıfım. Aslen Ürgüplü olup Nevşehir Merkezde yaşıyorum. Tesadüfen karşılaştığım Genç Nevşehirliler Derneğinin bir parçası olduğum için çok şanslı ve mutlu hissediyorum. Maddi ve manevi her türlü desteğini bizden esirgemeyen değerlü büyüklerime “Ankara’da yalnız değilsiniz” diyerek burda da ailemiz olduğunu hissettiren Ziya Başkanıma teşekkür ederim. Hepinizi saygı ve sevgi ile selamlıyorum. Afiyet olsun.”

“Kıymetli büyüklerim ve Sevgili öğrenci kardeşlerim hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Kısaca kendimi tanıtmak isterim. Ben Bünyamin Zahid DİNÇKAL. Aslen Gülşehir ilçesinin Gülpınar köyündenim. Hacettepe üniversitesi siyaset bilimi ve kamu yönetimi bölümü 1. Sınıf öğrencisiyim. Dernekle tanışmam yaklaşık 1 sene öncesine dayanıyor tabi daha öncesinde de ismini duymuştum ama tanışma fırsatım olmamıştı. Ankara’ya ilk geldiğim süreçte tüm öğrenci kardeşlerim gibi hem maddi hem de manevi anlamda kaygılarım vardı lakin derneğimiz sayesinde gerek maddi gerekse manevi tüm kaygılarımdan kurtuldum ve Ankara’da kendimi yalnız hissetmedim. 
 Kıymetli hemşerilerim bir yapı düşünün ki hiç kimse kendi çıkarlarını düşünmüyor herkes şehrini bir adım daha öteye taşımayı hedefliyor ve bu hedef doğrultusunda elini taşın altına koymaktan çekinmiyor. Yani buradaki işleyiş sıradan bir dernekten ziyade büyük bir aile gibi.  Bu aile o kadar büyük ki siz nereye ve neye ulaşmak isterseniz size yardımcı oluyor size bir kapı açıyor. Şehrimizin yetiştirdiği değerler ile gene aynı şehrin geleceğini yani biz öğrencileri buluşturup tecrübe aktarımı sağlıyor. 
Bizleri bir çatı altında toplayan Ziya Ağca başkanıma ve kıymetli yönetim kuruluna teşekkürü bir borç bilirim. Aynı zamanda tüm sıfatlarından arınıp yalnızca Nevşehir paydasında bizlerle buluşan ve bizlere destek olan bürokratlarımıza, iş insanlarımıza, kapısını bizlere açan Yenimahalle Belediyesine ve burada bulunan tüm hemşerilerime şükranlarımı sunuyorum . Ne mutlu ki sizlerle birlikteyim ve yine Ne mutlu ki Nevşehirliyim. “

Genç Nevşehirliler Derneği başkanı AĞCA ise kürsüde tüm katılımcılara şunları aktardı.
Kıymetli Yenimahalle Belediye Başkanım, Başkan Yardımcım, Değerli İş İnsanları, Bürokratlar, Derneğimizin Üyeleri, Çok Değerli Üniversiteli Öğrencilerimiz, Hanımefendiler ve Beyefendiler;

“Genç Nevşehirliler Derneği’nin 11. Geleneksel Kahvaltı Programına”  hoş geldiniz! 

Geçen sene ‘’ Yalnız değilsiniz! Biz varız! ‘’ sloganıyla çıktığımız yolda beraberliğin, siz değerli öğrencilerimizle bugünde aynı heyecanla devam etmesi bizleri umutlandırıyor. Bizler Ankara’da Nevşehirlilerin güvenli adresi, samimi ortamı, memleket muhabbetinin ve özleminin merkezi olduk. Memleketten fiziken uzak ama her daim gönlü orda yaşayan bizler, aynı hasreti yaşayanlarla birlikte olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Büyüyen ailemize siz değerli öğrencilerimizle devam etmek ise bizlere yeni umutlar aşılıyor. Cumhuriyet’imizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün veciz sözüyle demek istediği gibi; ‘’Gençler cesaretimizi takviye ve idame eden sizlersiniz. Siz, almakta olduğunuz terbiye ve irfan ile insanlık ve medeniyetin, vatan sevgisinin, fikir hürriyetinin en kıymetli timsali olacaksınız. Yükselen yeni nesil, istikbal sizsiniz. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz. ‘’ Bu noktada bilhassa belirtmek isterim ki; siz değerli öğrencilerimize maddi ve manevi anlamda bugüne kadar ki desteğimiz yarın da artarak devam edecektir. 

Tabi Cumhuriyetimizin 99. yılında Aziz Atatürk’ü, şehitlerimizi ve gazilerimizi sevgi, minnet ve rahmetle anıyoruz. 

Değerli Öğrenciler, önünüzde uzun bir gelecek var, benim sizlere en büyük tavsiyem şu olacaktır; 
Eğitim hayatınızda ve sonrasında mutlaka ve mutlaka bir sivil toplum kuruluşunda gönüllü olun. İlgi alanınıza uygun, severek yapabileceğiniz faaliyetleri olan ve size değer katacak bir STK araştırın. Araştırmayı yaparken uzaklara gitmeyin. Bizim kapımız sonuna kadar sizlere açık. Eğitim alanında, sağlık alanında, örgütlenme alanında, çevrecilik alanında ve benzeri alanlarda faaliyet gösteren bir STK’yız. Bu anlamda siz değerli öğrencilerimizin sürdürülebilir ve inovatif düşüncelerle bizlere destek olmasını ısrarla öneriyorum. 

Ayrıca bugün açılışı yapılacak olan Yenimahalle’nin eğitime en büyük yatırımı “Cumhuriyet Akademisi” nin açılışına siz değerli hemşehrilerimizi davet ediyorum. Bu ve daha birçok benzeri hizmetleri Başkentimize kazandıran Yenimahalle Belediye Başkanımızı huzurunuzda alkışlıyorum.

Son olarak dün olduğu gibi bugünde bizleri destekleyen ve bizlere kapısını sonuna kadar açan çok değerli Yenimahalle Belediye Başkanı Sn. Fethi Yaşar’a şükranlarımı sunuyorum. 

Hepinizi saygıyla selamlıyorum. “
 
Son olarak kürsüye çıkan Yenimahalle Belediye  Başkanı Sn. Fethi Yaşar ise öğrencilere güzel öğütler verdi. Ankara’da yapmış oldukları eğitim desteklerinden bahsetti. Siz Nevşehirlileri misafir etmekten memnuniyet duyuyoruz dedi.

Aile fotoğrafı çekiminden sonra herkes vedalaşarak günü tamamladılar.

Videoyu oynat
Scroll to Top